152Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : Yeni Arkadaşlıklar

Yeni Arkadaşlıklar

İnsanın yaşam evrelerinde en çok arkadaş edindikleri bölümler 0-10 yaş arası mahalle,10-20 yaş arası okul ve sonrası süreçte iş ve askerlik arkadaşlıkları olarak kategorilendirilebilir. En kolay arkadaşlık edinilen kategoriler mahalle ve okul sürecinde oluşur. Sonraki kategori süreçlerinde kişiler birçok sebebe bağlı olarak arkadaş edinmekte güçlük çekerler hele de ergenlik ve sonrası dönemde asosyal bir karaktere sahip ise. Arkadaşlık konusunda ailenin etkisi, çevrenin etkisi ve teknolojik yenilikler önemli faktörlerdir.
Nasıl Arkadaş Olunur?
İnternet teknolojinin yaşamlara girmesi ile birlikte her alanda kolaylıklar sağlanır oldu. Çok uzaklarda hiç bilinmeyen kişiler ile ya da hiç görmediğiniz akrabalarınızla tanışma iletişim kurmak gibi sosyal paylaşım siteleri bu kolaylıklardan bazılarıdır. Bu sosyal paylaşım sitelerinden biri olan chat siteleri farklı dillerden, farklı kültürlerden ve farklı sınıflandırma özelliklerine bağlı olarak iletişim kaynağı oluşturdu ve bu iletişim ağı ile yeni arkadaşlıklar kurulabildi.
Sen De Arkadaşını Chatten Seç
Sanal alem de bir çok sitede yer alan chat arkadaşlıklarından birinden, ister sana özel kod isim, nick yada kendi isminle arkadaşlık yapabilirsin. Seninle aynı frekansta olabilecek arkadaşları bu sitelerden bularak ilerleyen süreçte onlarla yüz yüze tanışıp, sivil toplum organizasyonlarına, konserlere katılabilir, programlar, tatiller düzenleyebilirsin. Uzaklardan seni tanımayan insanlar ile iletişim kurarak sorunlarını, hayallerini, maceralarını ihtiyaçlarını, egolarını tatmin edebilirsin. Kendine her anlamda denk bir partner bulabilirsin. Belki de hiç bilmediğin bir ülkeye ve kültüre adapte olabilmen için ilk adımın bu chat sitelerinden biri olabilir.
Günümüzde bu chat sitelerinden evlenen pek çok kişi olmuştur ve halen evliliklerini sürdürmektedirler. Chat siteleri sihirli kapıların bir birine açıldığı masallar gibi olup eşsiz, farklı yaşam isteyenlere açılan ve anahtarı sizde olan kapılardır.

15 Mar 2018 266 Görüntüleme

0 YORUM YAPILDI

Gönder