Facebook görüntülü sohbet

Facebook görüntülü sohbet

Sevgili Facebook kullanıcıları! Facebook hesabınızı doyasıya kullanıyor ve arkadaşlarınızla oradan sohbet ediyorsunuz değil mi ?Aynı zamanda  Facebook’un size sağladığı bir özellik olarak seslichat ve görüntülü olarak konuşabiliyorsunuz. Peki orada sadece bir kişiyle konuşurken bir kişiyle kameralı bir şekilde görüşürken sitemizde bunun sayısının kat ve kat fazla olduğunu biliyor muydunuz ? Yani Mikrofondan bir çok arkadaşınıza seslene bilirken aynı zamanda açık olan kameralara bakabileceğinizi ve kameranızı açtığınızda bir çok kullanıcının size bakabileceğini biliyor muydunuz ? işte tam olarak bundan bahsediyorum . Belkide bilmiyordunuz. Ama en azından artık öğrendiniz ve şu anda bu nasıl oluyor diye kendinize sorular soruyorsunuz. Hemen izah edeyim.

Görüntülü konuşma nasıl yapılır

Görüntülü konuşma ; Sitemize hemen giriş yaptıktan sonra online olarak bulunan odalarımıza girerek kameranızı açmanız ve varsa mikrofonunuz konuşma butonuna basarak konuşmaya katıldığınız durumda gerçekleşecektir. Ve bu hiç bir ücret gerektirmeden sadece belirlediğiniz rumuzla girebileceğiniz ortam sayesinde gerçekleşmekte.Sitemiz sizler için hizmette olup sadece sizlerin rahat etmesini ve hoş sohbet etmesini sağlamak amaçlı tasarlanmıştır. Arkadaş ortamınız ve çoklu konuşmaları rahatlıkla yapabilir ve buradaki bir çok kişinin kamerasını açmasıyla ortamı biraz daha neşelenir siniz. Düşünsenize orada sadece 1 kişiyle konuşabilirler burada belki yüzlerce kişiye hitap edebileceksiniz. orada bir kişiyi görebilirken burada belkide yüzlerce kişiyi görebileceksiniz ve aynı zamanda kendinizi gösterebileceksiniz. Peki bu özelliğin herhangi bir kurulumu var mı diye soruyor olabilirsiniz .Hemen onuda izah edeyim

Görüntülü görüşme kurulumu

Görüntülü konuşmaya başlamak için hiç bir kurulma gerek yoktur .Bilgisayarına bir adet kamerayı taktıktan sonra görüntülü konuşmaya başlaya bilirsiniz. Tabi bilgisayarınızda herhangi bir cam programı aktif değilse bu kadar basit. Herhangi bir program kullanıyorsanız o programı sitemize girdikten sonra tüm ayarlar seçeneğinden aktif hale getirebilir ve bu sayede camınıza tıklayabilirsiniz.

Peki ben bunları yaptım ama hala sesli mobil sohbete bağlanamıyorum diyorsanız ve önüme beyaz bir ekran yada başka bir şekilde boş bir ekran çıkıyor diyorsanız bir sorun var demektir. Sorunun ana kaynağı active x programının bilgisayarınıza yüklenmemiş olmasıdır. Hemen sitemizin linkini yazdıktan sonra sohbete girişe basamadan yan tarafta active x programını yükle butonunu göreceksiniz ve o butonuna bastıktan sonra önünüze çıkan setup kurulumunu gerçekleştirdikten sonra bir sohbete bağlanabilecek siniz.

Sesli görüntülü sohbet odalarına nasıl bağlanabilirim. işte onunda cevabı

Sitemize giriş yaptıktan sonra hemen sohbete bağlan sekmesini tıklayınız . Daha sonra önünüze üç sekme çıkacaktır. Bunlardan bir tanesi misafir girişi; Misafir girişinden üye olmadan giriş yapabilir ve sohbetinize belirlediğiniz rumuz üzerinden başlayabilirsiniz.Üye girişi; Üye girişinden daha önce belirlediğiniz ve hemen onun yan tarafında bulunan üye ol sekmesinin yardımıyla üye olduğunuz nick name ( isim, lakap ) ve şifreyle girebilir ve bu ortama hiç bir ücret ödemeden sahip olabilirsiniz. Yetkili Girişi; Bu girişi yetkili olan arkadaşlarımız kullanmaktadır ve şayet sizlerde isterseniz sohbete bağlandıktan sonra hemen başvuru odamızdan bilgi alabilir ve sohbetinize bir görevli olarak devam edebilirsiniz. Umarım bu bilgiler biraz aydınlatıcı ve biraz açıklayıcı olmuştur. Şimdiden farklı bir ortama geldiğinizi belidir hoş sohbetler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir