En İyi Görüntülü Sohbet Programları ve Mobil Arkadaşlık Uygulamaları

En İyi Görüntülü Sohbet Programları ve Mobil Arkadaşlık Uygulamaları

Her insan düzenli olarak konuşabileceği ve dertleşebileceği bir arkadaşı olsun ister. Fakat birçok insan arkadaşı olmamasından dolayı kendilerini yalnız ve kötü hisseder. Aslında bu durum tamamen iletişim sorunlarından kaynaklıdır. Çoğu insan diğer insanlarla bağlantı kurmakta zorluk çeker ve ara sıra güven sorunu da yaşar. Özellikle de karşı cinslere karşı arkadaşlık kurmakta zorluk çeken birden fazla insan vardır. Bu sorunları bastırmak istiyorsanız eğer sohbet programları o zaman devreye girer ve kendinize göre arkadaş edinebilirsiniz. Türkiye'nin her yerinden insanlarla görüşmek ve konuşmak mümkündür. Diğer insanlar ile iletişime geçerek onları tanıyabilir, kültürlerini öğrenebilir ve arkadaşlığınızı ilerletebilirsiniz.

Yeni arkadaşlıklar edinmek, yeni insanlarla tanışmak için artık mobil arkadaşlık uygulamalarından yana tercihimizi kullanıyoruz. Bilgisayar ve mobil cihazlarımızın hayatımıza girdiğinden bu yana teknolojinin ilerlemesiyle görüntülü sohbet programları da kendisini çok geliştirmiştir. Arkadaş edinmeye odaklı uygulamaların kendimizi konuştuğumuz süre zarfınca tıpkı karşılıklı görüşürmüşçesine hissetmemizi sağladığı bir gerçek.  Dünyanın her bir ülkesinden insanlar birbiriyle sesli sohbet edebilme imkanını mobil uygulamalar ve sohbet programları sayesinde yakalıyor. Görüntülü sohbet uygulamaları üzerinde daha önce deneyim sağlayamayan kişiler genel olarak baktığımız zaman, geçmiş zamanlarda internet üzerinde kolayca ulaşabileceği sohbet odalarına bağlanarak arkadaşlıklar edinmeyi denemiştir.  Dünya üzerinde popülaritesi sürekli artmakta yoğun kullanıcı kitlesine hitap eden mobil arkadaşlık uygulamaları ve sohbet programlarını arasında en iyi olanlarını sizlerde arayışa geçtiyseniz ve merak içindeyseniz listemize birlikte bakalım.

 

 1. Yalla (Mobil & Bilgisayar) 

Türkiye sınırları içerisinde yoğun kullanıcı kitlesini bünyesinde barındıran Yalla, dünya üzerinde popülaritesini sürekli arttırmakta olan sesli sohbet programıdır. Yakın çevrenizdeki arkadaşlarınız dışında, yüzlerce sohbet odasından herhangi birine katılım sağlayarak dünya üzerinde birçok kişiyle gruplar halinde sesli sohbet edebilme ve yazılı bir şekilde sohbet etme olanağı sağlar. Hiçbir ücrete tabi tutulmadan uygulamayı mobil telefonunuza indirebilir, sohbetlere katılım sağlayabilirsiniz.

 1. Azar (Mobil Uygulama)

Azar, tüm dünya üzerinde yoğun kullanıcı kitlesini bünyesinde barındıran çok kapsamlı bir görüntülü sohbet uygulaması. Türkiye üzerinde popülaritesi yüksek olan Azar’ın içeriğinde barındırdığı efektleri dilediğiniz takdirde kullanarak farklı bir sohbet deneyimi yaşayabilirsiniz. Arkadaşlık uygulaması içerisinde, dünyanın her bir tarafından yeni insanlarla görüntülü konuşmak için hiçbir ücrete tabi tutulmazsınız.

 1. Mirc (Bilgisayar)

Böylesine güzel bir makale içerisine mirc, eklemeseydik eğer gerçekten çok ayıp ederdik. Mirc, sohbet programı mazisi çok eskiye dayanan, bünyesindeki kullanıcılara ücretsiz sohbet etme olanağı tanıyan bir sohbet yazılımı. Program içeriğinde kelime oyunları, kullanıcılara özel mesaj gönderebilme seçeneği ve sohbet odalarına bağlanarak dünya üzerinden birçok sohbet severle bir araya gelebilmeniz için ücretsiz hizmet sağlıyor. Kendinize ait özel bir rumuz alarak, yazılım içerisinde bulunan sohbet odalarına giriş sağlayabilir, yoğun kullanıcı kitlesi arasından kendinize yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

 1. Blendr (Mobil Uygulama)

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sohbet etme olanağı tanıyan, kendisiyle aynı işlevi gören birçok mobil arkadaşlık uygulamalarından en çok tercih edilenler arasında. Uygulama üzerinde kendinize özgün açıklamaları ve kendinize ait resimlerinizin girişini yaptıktan sonra, sohbet uygulamasının size belirlediği adaylardan herhangi birini kendinize uygun gördüğünüz takdirde eşleşme sağlayabiliyor ve mesajlaşmaya hemen başlıyorsunuz.

 1. Paltalk Messenger (Bilgisayar)

Paltalk Messenger, kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde dünyanın her neresinde olursa olsun yakın arkadaşlarınızla birlikte gruplar halinde görüntülü sohbet edebilmenize ve anlık mesajlar gönderebilmenize olanak sağlar. Yazılım içerisinde bulunan birçok sohbet odaları olduğu gibi, görüntülü olarak dünyanın her ucundan yeni insanlarla yeni arkadaşlıklar edinebilmeniz için geliştirilmiş üst düzey bir sohbet programıdır.

 1. Camfrog (Bilgisayar)

Görüntülü sohbet programları arasında adını en çok duyuran, popülaritesini kaybetmeyen arkadaşlık yazılımları arasında en iyisi kuşkusuz Camfrog. Camfrog, bünyesinde yüzbinlerce kullanıcıyı barındırmaya devam eden, kullanıcısına sesli, görüntülü, yazılı sohbet hizmetini ücretsiz bir şekilde yıllardan bu yana vermeye devam ediyor. Yazılım içerisinde, binlerce sohbet odası vardır, bunlardan herhangi birine bağlanarak, Türkiye’den birçok kullanıcıya denk gelebilir ve ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

 1. Badoo  (Mobil & Bilgisayar)

Milyonlarca kullanıcıya hizmet eden Badoo, gerçekten çok kalabalık bir arkadaş edinme uygulaması. Birçok kullanıcı tercihini Badoo mobil uygulamasından yana kullanıyor. Badoo, daha önce gittiğiniz sokak, şehir, kafelere yakınlığı olan kişileri uygulama içerisinde yoğun olarak karşınıza çıkarıyor. Badoo uygulaması, internet tarayıcınız üzerinden deneyimleyebilir ve bütün mobil uygulama marketlerden ücret ödemeden cep telefonunuza indirebilirsiniz.

 1. Happn (Mobil Uygulama)

Happn, sadece daha önce geçtiğiniz sokak, şehir, semtlerde bulunmuş üyelerle karşılaştırmayı hedefleyen bir sohbet uygulaması. Diyelim ki bir kafede atıştırdığınız, kahvenizi yudumladığınız anda bulunduğunuz yerin yakınlarından başka bir Happn, kullanıcısı aktif olduğu sırada sohbet uygulamanız üzerinden ikinize birden mesaj yoluyla bildirimle uyarılıyorsunuz. Eğer karşı tarafta bulunan kullanıcıya sohbet etmek için davet gönderir ve karşı taraf sohbet isteğinizi kabul ettiği gibi muhabbet etmeye başlarsınız.

 1. Hot or Not (Mobil & Bilgisayar)

Hot or Not, sohbet uygulamasını bilgisayar tarayıcınız üzerinden kullanabildiğiniz gibi ek olarak mobil cihazınıza mobil market aracılığıyla ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Kayıt aşamasında Facebook, üyelik gerektiren arkadaşlık uygulaması, içerisinde bir çok oyunu barındırdığı gibi bir çok sohbet kanalına ücretsiz bir şekilde bağlanarak farklı kültürlerden yeni arkadaşlar edinebilmeniz için geliştirilmiş, popülaritesini daima koruyan bir arkadaşlık yazılımı.

 1.  POF (Mobil Uygulama)

Plenty of Fish arkadaşlık uygulaması, kendi iddialarına göre dünya üzerinde en çok katılım sağlanan bekarlara yönelik bir arkadaşlık platformu. POF uygulamasında, birilerine mesaj göndermek için uygulama içerisinde satın alımlar gerçekleştirmenizin gereği yok. Bunu ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Mobil marketlerde popülaritesini daima korumayı başaran arkadaşlık uygulaması, gün içerisinde binlerce bekar üyeyi uygulama içerisinde karşınıza çıkarmayı sağlayarak mesaj yoluyla tanışmanıza olanak sağlıyor.

 1. Tingle (Mobil Uygulama)

Tingle uygulaması, içerisinde bulunan radar eklentisi sayesinde bulunduğunuz konuma yakın olan kişileri karşınıza çıkmasını sağlıyor. Tingle arkadaşlık uygulamasını birçok mobil uygulamadan ayıran en büyük özellik sadece yazılı sohbet edebilmeniz için olanak sağlamıyor. Karşınıza çıkardığı Tingle kullanıcılarıyla, görüntülü, yazılı ve sesli bir şekilde dilediğiniz gibi sohbet edebiliyorsunuz. Tingle uygulamasını mobil marketler aracılığıyla cep telefonunuza ücret ödemeden indirme işlemini başlatabilirsiniz.

 1. MeetMe (Mobil Uygulama)

MeetMe uygulaması, canlı yayın yapmayı seven milyonlarca kişinin vazgeçilmezleri arasında. Uygulama içerisinde kendinize uygun partner adayınızla, yazılı sohbet edebildiğiniz gibi sizlere canlı görüntülü sohbet etme özelliği etkin kılmış alanında en gelişmiş bir sohbet yazılımı. MeetMe kullanımı oldukça basit, bulunduğunuz semt yakınlarında kullanıcıları karşınıza çıkartıyor eşleştiğiniz üyelerden herhangi biri ilginizi çektiyse eğer sohbet isteği göndererek karşı taraf onay verdiği andan itibaren yazılı ve görüntülü olarak sohbet etmeye başlayabiliyorsunuz.

 1. Tinder (Mobil Uygulama)

Tinder, dünya üzerinde tartışmasız en iyi arkadaş edinme üzerine geliştirilmiş mobil uygulama. Tinder, profilinize kendinizle alakalı bilgileri ve resimlerin girişini yaptıktan sonra, Tinder arkadaşlık uygulamanızın ana sayfasından önünüze çıkan Tinder kullanıcılarına, beğeni atabiliyorsunuz. Beğeni attığınız Tinder kullanıcılarından herhangi birisi, attığınız beğeniye karşılık vermesi durumunda eşleşiyor ve yazılı bir şekilde sohbet etmeye başlıyorsunuz.