WordPress WhatsApp Eklentisi

WordPress WhatsApp Eklentisi

Whatsapp son yıllarda milyarlarca kullanıcı tarafından düzenli olarak kullanılmaya başlamıştır. Wordpress sitelerine whatsapp hesapları bağlantısı yapılarak günlük yapılan milyarlarca mesajın kullanılması amaçlanmıştır. Whatsapp uygulaması yapılan geliştirmeler ile birlikte cep telefonları dışında, Windows, mac gibi platformlarda da kullanılmaya başlamıştır. Wordpress için whatsapp entegre yöntemleri geliştirilmiştir. Bu yöntemlerle kullanıcılar, wordpress sitelerindeki birçok iletişim hizmetlerini whatsapp uygulaması üzerinden kullanmaya başlamıştır. Wordpress whatsapp eklentisi ile iletişimin daha kolay sağlanması amaçlanmaktadır.

Entegre Yöntemleri

Wordpress whatsapp eklentisi için birkaç faklı entegrasyon yöntemi kullanılmaktadır. wordpress sitesi sayfasına bir buton yerleştirebilir ve kullanıcıların yapmış olduğu gönderileri whatsapp aracılığı ile paylaşabilirsiniz. Bu entegrasyonu gerçekleştirebilmek için, özel bir whatsapp uygulama butonu ekleyebilir ya da sayfayla birlikte çalışabilecek paylaşım çubuğu oluşturabilirsiniz. Whatsapp uygulamasını, wordpress sitenizde, sosyal paylaşım aracı olarak kullanabildiğiniz gibi, ziyaretçilerinizin sizlere daha kolay ulaşabilmesini sağlamak içinde kullanabilirsiniz.

Mobil Siteye Whatsapp Butonu Eklemek

Wordpress sitenizi mobil uyumlu duruma getirdikten sonra, farklı sosyal paylaşım uygulamalarını ve whatsapp paylaşımları için buton eklemesi yapabilirsiniz. Bunun için çeşitli araçları kullanabilirsiniz. Wordpress siteleri için KN mobile sharebar eklentisi tercih edilmelidir. Bu aracı kullanarak wordpress whatsapp eklentisini yapabilir ve diğer sosyal medya ağları olan, twitter, facebook gibi uygulamalar içinde buton ekleyebilirsiniz. Uygulamayı indirmeniz ve sitenize kurmanız yeterli olacaktır. Butonlar oluşacak, sizler düzenlemelerinizi yaparak aktif olarak kullanılmasını sağlayabileceksiniz. Bu eklentileri ücretsiz olarak kullanabilir, whatsapp api’lerini ücretli olarak alarak da kullanabilirsiniz.

Whatsapp İletişim Eklentisi

Wordpress tabanlı hazırlanmış olan blog siteler ve diğer siteler için whatsapp iletişim eklentisini sitenize ekleyebilirsiniz. Siteniz ana sayfasında whatsapp iletişim butonunu göstererek, kullanıcıların sizlere daha hızlı erişim yapmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için indirmiş olduğunuz eklenti klasörünü, sitenizin kurulum dosyalarından plugins klasörü içerisine atmanız gerekir. Daha sonra, whatsapp iletişim eklentisi kodu olan “” kodunu temanıza eklemeniz yeterli olacaktır. Wordperss sitenizde oluşan whatsapp butonunu aktifleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle online hizmet veren web siteleri whatsapp butonunu kullanarak, kullanıcılarının kendilerine en hızlı şekilde ulaşmasını sağlamakta ve ürün satış oranlarını artırmaktadır.