Zayıflamak İstiyorum Ama Zayıflayamıyorum

Zayıflamak İstiyorum Ama Zayıflayamıyorum

Zayıflamak istiyorsunuz fakat zayıflayamıyor musunuz? Endişe etmenize hiç gerek yok. Doğru bildiğiniz yanlışları düzeltmeye başlayarak kilo vermeye de başlayabilirsiniz. Diyet uygulamak, bir uzman tavsiyesi ya da programı olmadan yapılması önerilmeyen bir faaliyettir. Çünkü, bilinçsizce uygulanan diyetler, kişilerin çeşitli sağlık sorunları yaşamaya başlamasına sebep olabilir, kiloların yağlardan değil; kaslardan gitmesine dolayısı ile kas kaybının yaşanmasına neden olabilir. Tüm bu durumlar göz önüne alındığında, bilinçsiz diyet uygulamak yarardan çok zarar getirmektedir.

Kan Değerlerinizi Ölçtürün

Kilolu olmak, sağlık sorunlarına davetiye çıkaran bir durumdur. Bu nedenle, kişilerin boylarına göre ideal kilo aralığında olması gerekmektedir. Bu nedenle, aşırı kilolu kişilerin kilo vermesi istenen bir davranıştır fakat kilo vermeye karar veren bir kişinin öncelikle sağlık kontrollerini yaptırması, kan değerlerine baktırması gerekmektedir. Çünkü hormon dengeleri, vücuttaki vitamin ve minerallerin düzeyleri kilo verme sürecine etki etmektedir.

Kilo vermek isteyen kişilerin, spor ve diyet yapmasına rağmen kilo verememesinin çoğu zaman nedeni budur. Yani, hormon dengesizliğine sahip olan kişiler ya da bazı vitaminleri vücudunda olması gerekenden az bulunan kişiler kilo verememektedir. Fakat bu durumun çözümü oldukça basittir. Uzman bir doktor muayenesi ve kan testlerinin ardından uygulanacak olan tedavi ve vitamin takviyeleri ile zayıflamaya başlamak mümkündür.

Egzersiz Yapın

Zayıflamak isteyen fakat zayıflayamayan kişilerin, kilo verememe nedenlerinden bir tanesi de; spor ve egzersizden uzak bir yaşam tarzının benimsenmesidir. Diyet yapmak, tek başına kilo vermek için yeterli değildir ve bu sürecin spor ile desteklenmesi gerekmektedir. Spor yapmasına engel teşkil eden sağlık problemi olan kişilerin, bir doktor görüşüne başvurarak yürüyüş yapması, kilo vermesine etki edecektir. Herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan kişilerin, düzenli olarak egzersiz yapması, kiloların hızlı verilmesine yardımcı olacaktır.

Bol Su İçin

Su, sağlıklı bir insan hayatı için vazgeçilmezdir. Özellikle kilo vermek isteyen kişiler için su tüketimi büyük önem taşımaktadır. Uzman hekimlerin tavsiye ettiği günlük su tüketim miktarı; 2 litredir. Yaz aylarında ise vücudun sıvı kaybının artması nedeni ile bu miktar 3 litreye çıkmaktadır. Eğer kilo vermek istiyorsanız, yeterince su tüketiminde bulunmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir